We've updated our Terms of Use. You can review the changes here.

Ifs - Mong Disc

by Pointless Geometry

/
1.
Yamb talo 04:48
2.
Candyflipper 04:31
3.
4.
Surface 04:54
5.
Mong 04:52
6.
7.
Hidden layer 07:28

about

Limited edition of 60 copies / C-39 cassette
POINTLESS GEOMETRY 2019 / POINT#35

credits

released October 1, 2019

Music by IFS - Mateusz Wysocki & Krzysztof Ostrowski
Master by Nagy Roland / www.facebook.com/faustomercier
Artwork and design by Copy Corpo / www.facebook.com/copycorpo

* Utwór "Candyflipper" znalazł się również na FASRAT Compilation #3
/ Father And Son Records And Tapes

Ifs to Krzysztof Ostrowski (Freeze) i Mateusz Wysocki (Fischerle). Projekt porusza się między różnymi estetykami, począwszy od brudnego ambientu, przez footwork, dub i hip-hop. Nagrania Ifs realizowane są w trakcie improwizowanych sesji.
www.facebook.com/ifsite

Freeze
Bydgoski muzyk, instrumentalista i producent,. Krzysztof Ostrowski Freeze w swojej twórczości sięga po brzmienia techno, eksperyment, ambient, dub, jazz, kraut czy improwizację. Skłania się ku eksperymentalnym i analogowym rozwiązaniom, jak syntezatory modularne czy samplowanie dźwięków z taśm VHS. Występuje solowo, bądź w ramach audiowizualnego duetu Soundscape Mirror z artystą wizualnym Tomem Skofem. Wspólnie z Mateuszem Wysockim (Fischerle) tworzy duet IFS. Nagrywał i występował m.in. z Piotrem Cisakiem, Grzegorzem Pleszyńskim, improwizowaną orkiestrą Come Down to Earth. Zadebiutował pod koniec zeszłego roku winylowy materiałem w wytwórni Jacka Sienkiewicza – Recognition, a w kwietniu tego roku ukazał się album w oficynie Pawlacz Perski. Jeszcze w tym roku planowane jest wydanie drugiego albumu duetu IFS oraz nowej audiowizualnej odsłony Soundscape Mirror, która swoją premierę miała na tegorocznej edycji festiwalu Cocart.
soundcloud.com/kook-on


Fischerle
Artysta, który od wielu lat przełamuje gatunkowe ramy i układa z nich własną wielowarstwową dźwiękową masę. Mateusz Wysocki, poza działalnością wydawniczą w Pawlaczu Perskim, kojarzony jest głównie ze swoich produkcji jako Fischerle. Jego muzyka wydawana była przez niezliczoną ilość wytwórni polskich i zagranicznych takich jak: U-Cover, Qunabu, Wounded Knife, Where To Now?, Monotype Records, Czaszka Records, Pointless Geometry. Produkcje Fischerle to opływające w detalach plastyczne konstrukty, mieniące się szczegółami zatopionymi w masywnych przestrzennych basach oraz pokaz niebanalnej wyobraźni i wielopoziomowej skomplikowanej architektury.
soundcloud.com/fischerle

license

all rights reserved

tags

about

Pointless Geometry Łódź, Poland

Pointless Geometry is an independent label that specialises in tape releases of experimental electronic, electroacoustic and dance-esque music as well as audiovisual projects on VHS tapes.

contact / help

Contact Pointless Geometry

Streaming and
Download help

Redeem code

Report this album or account

If you like Pointless Geometry, you may also like: