Ifs - Mong Disc

by Pointless Geometry

/
1.
Yamb talo 04:48
2.
Candyflipper 04:31
3.
4.
Surface 04:54
5.
Mong 04:52
6.
7.
Hidden layer 07:28

about

Limited edition of 60 copies / C-39 cassette
POINTLESS GEOMETRY 2019 / POINT#35

credits

released October 1, 2019

Music by IFS - Mateusz Wysocki & Krzysztof Ostrowski
Master by Nagy Roland / www.facebook.com/faustomercier
Artwork and design by Copy Corpo / www.facebook.com/copycorpo

* Utwór "Candyflipper" znalazł się również na FASRAT Compilation #3
/ Father And Son Records And Tapes

Ifs to Krzysztof Ostrowski (Freeze) i Mateusz Wysocki (Fischerle). Projekt porusza się między różnymi estetykami, począwszy od brudnego ambientu, przez footwork, dub i hip-hop. Nagrania Ifs realizowane są w trakcie improwizowanych sesji.
www.facebook.com/ifsite

Freeze
Bydgoski muzyk, instrumentalista i producent,. Krzysztof Ostrowski Freeze w swojej twórczości sięga po brzmienia techno, eksperyment, ambient, dub, jazz, kraut czy improwizację. Skłania się ku eksperymentalnym i analogowym rozwiązaniom, jak syntezatory modularne czy samplowanie dźwięków z taśm VHS. Występuje solowo, bądź w ramach audiowizualnego duetu Soundscape Mirror z artystą wizualnym Tomem Skofem. Wspólnie z Mateuszem Wysockim (Fischerle) tworzy duet IFS. Nagrywał i występował m.in. z Piotrem Cisakiem, Grzegorzem Pleszyńskim, improwizowaną orkiestrą Come Down to Earth. Zadebiutował pod koniec zeszłego roku winylowy materiałem w wytwórni Jacka Sienkiewicza – Recognition, a w kwietniu tego roku ukazał się album w oficynie Pawlacz Perski. Jeszcze w tym roku planowane jest wydanie drugiego albumu duetu IFS oraz nowej audiowizualnej odsłony Soundscape Mirror, która swoją premierę miała na tegorocznej edycji festiwalu Cocart.
soundcloud.com/kook-on


Fischerle
Artysta, który od wielu lat przełamuje gatunkowe ramy i układa z nich własną wielowarstwową dźwiękową masę. Mateusz Wysocki, poza działalnością wydawniczą w Pawlaczu Perskim, kojarzony jest głównie ze swoich produkcji jako Fischerle. Jego muzyka wydawana była przez niezliczoną ilość wytwórni polskich i zagranicznych takich jak: U-Cover, Qunabu, Wounded Knife, Where To Now?, Monotype Records, Czaszka Records, Pointless Geometry. Produkcje Fischerle to opływające w detalach plastyczne konstrukty, mieniące się szczegółami zatopionymi w masywnych przestrzennych basach oraz pokaz niebanalnej wyobraźni i wielopoziomowej skomplikowanej architektury.
soundcloud.com/fischerle

license

all rights reserved

tags

about

Pointless Geometry Łódź, Poland

Founded in Warsaw in 2015, Pointless Geometry is an independent label that specialises in tape releases of experimental electronic, electroacoustic and dance-esque music as well as audiovisual projects on VHS tapes.

contact / help

Contact Pointless Geometry

Streaming and
Download help

Redeem code

Report this album or account

If you like Pointless Geometry, you may also like: